Ką pasirinkti dantų tiltelį ar implantą ?

Vieno ar kelių dantų netekimas sukelia ne tik fizinį ar emocinį diskomfortą, bet ir galvos skausmą dėl tinkamiausio dantų atkūrimo metodo. Odontologija sparčiais žingsniais tobulėja, tad natūralu, jog klinikos gali pasiūlyti vis daugiau skirtingų dantų atkūrimo technikų, kurias savarankiškai įvertinti nėra taip paprasta. Įprastai pacientai svarsto – prarastą vieną ar keletą dantų atkurti tilteliu ar implantu? Šie du protezavimo metodai labai skirtingi, tad šiandien pateiksime jums savo įžvalgas ir rekomendacijas.

Dantų atstatymas tilteliu

Dantų atstatymas tilteliu yra tradicinis protezavimo būdas, kuris odontologijos praktikoje taikomas dešimtis metų. Šis protezavimo metodas neišimamas, o pagrindiniai jo privalumai – natūralus estetinis vaizdas, pagerinta kramtymo funkcija ir kai kuriais atvejais patrauklesnė kaina.

Dantų tiltelį sudaro atraminės karūnėlės iš abiejų tilto galų ir viena arba kelios karūnėlės tarp jų. Atraminės karūnėlės yra tuščiavidurės ir yra užmaunamos ant gretimų dantų. Tokiu būdu užtikrinama, kad tiltelis laikytųsi tvirtai.

Tiesa, reikėtų suprasti, jog toks dantų atstatymo būdas pažeis du visiškai sveikus, nuosavus dantis. Tam, kad dantų tiltelis gerai laikytųsi būtina nušlifuoti po vieną ar kelis dantis iš abiejų pusių ant kurių ir tvirtinamos tuščiavidurės karūnėlės. Šie šoniniai dantys turėtų būti pakankamai stiprūs, kad atlaikytų ne tik patį tiltelį, bet ir papildomą apkrovą kramtymo metu. Taip pat dantų atstatymas tilteliu neatkuria trūkstamo danties šaknies, o tai ilgainiui lemia žandikaulio kaulo nykimą ir tuo pat metu gali turėti įtakos veido deformacijoms.

Nepaisant šių trūkumų, dantų tiltelis – patikimas ir sąlyginai nebrangus vieno ar kelių dantų atkūrimo metodas.

Danties atkūrimas implantu

Dantų implantas – mažas aukščiausios klasės titano varžtelis, kuris įsriegtas tiesiai į žandikaulio kaulą sukuria atramą naujai danties karūnėlei. Ši dantų atstatymo technologija – jau pelniusi pripažinimą tiek gydytojų odontologų, tiek pacientų rate, nes tokiu būdu pilnai atstatomas estetinis vaizdas, danties ir kaulo funkcijos.

Implantuojant dantis, nepažeisti išlieka aplink esantys natūralūs ar restauruoti dantys – jie nėra šlifuojami. Tiesa, protezavimas ant implantų turi ir dar daugiau privalumų – implantuoti dantys atrodo itin natūraliai, jie yra stabilūs, pilnai atstato kramtymo funkciją, o toks protezavimo metodas apsaugo nuo dantenų ir žandikaulio kaulo recesijos. Implantais galima atkurti dantį nepriklausomai nuo to, kurioje dalyje jo trūksta, o tinkamai prižiūrint toks protezavimo sprendimas – visam gyvenimui.

Odontologai neabejoja, jog dantų atkūrimas implantais yra pranašesnis nei dantų tiltelis. Vis tik be odontologo konsultacijos gydymo plano susidėlioti nevertėtų, nes tik po apžiūros galima nuspręsti, koks dantų atkūrimo būdas – geriausias. Itin retai, bet pasitaiko atvejų, kuomet implantai negali būti sriegiami dėl tam tikrų susirgimų ar patologijų.

Kainos klausimas

Dažnai pacientai svarstydami vieno danties atkūrimo klausimą teiraujasi dėl kainos. Reikia paminėti, kad atkūriant dantį tilteliu atraminius dantis turime ne tik nušlifuoti, bet ir pergydyti jų šaknų kanalus. Jei tiltelis daromas šoninių dantų srityje, kurie turi daug šaknų, tuo pačiu ir kanalų, tuomet bendra atkūrimo kaina tampa labai artima implantacijos kainai – apie 1000 eurų. Būtent dėl šios priežasties ir norėdami išsaugoti šalia esančius dantis nepažeistus, odontologai dažniausiai rekomenduoja rinktis implantacijos kelią.

Jei esate praradę vieną ar kelis dantis, relomenduojame – nedelskite. Net ir vieno danties netekimas gali ne tik atsiliepti vizualiai, bet ir sutrikdyti įvairias organizmo funkcijas. Jeigu prarastas dantis laiku nėra pakeičiamas, toje vietoje tirpsta kaulas, ima krypti, slankioti ir kiti dantys. Neturint šoninių dantų, kaulas atrofuojasi, tad gali atsirasti įvairios veido deformacijos. Neturint šoninių dantų, gerokai didesnis krūvis tenka priekiniams dantims, tad tikėtina, jog jie greičiau susidėvės. Dėl dantų netekimo atsiranda kramtymo problemų, tad pradedama vengti tam tikrų produktų, o laikui bėgant visas organizmas negauna visų reikiamų maistinių medžiagų. Ši problema atsiliepia gyvenimo kokybei, sveikatai ir emocinei savijautai, tad jos ignoruoti negalima.

Kuris gydymo būdas tinkamas būtent Jūsų atveju, kviečiame aptarti nemokamos konsultacijos metu. Jai užsiregistruoti galite pildydami formą puslapio apačioje, klausdami gyvo aptarnavimo programėle puslapio dešinėje ↘, skambindami telefonu +370 60 511511 ar rašydami į labas@baltalape.lt

Konsultacijai registruokitės jau šiandien!

+370 605 11511

populiariausios odontologinės paslaugos

Visi dantys ant keturių implantų

Atkurkite viso žandikaulio trūkstamus dantis ant implantų fiksuotu protezu

Implantai

Patikimas būdas atkurti prarastus pavienius ar keletą dantų. Sustabdykite kaulo tirpimą ir sveikų dantų gedimą

Protezavimas

Iškritusius ar smarkiai nuskilusius dantis atstatysime dantų protezais, taip, kad niekas nė neatskirs

Estetinis plombavimas

Nuskilo, nepatinka dantų spalva ar forma? Visas šias bėdas galime išspręsti estetiniu plombavimu per trumpiausią laiką