Periodontologija: Kas tai?

Periodontologija (paradontozės gydymas) – aplink dantis esančių audinių profilaktika ir gydymas. Pagrindinės periodonto ligos yra dantenų uždegimas (gingvitas) ir periodontitas.

Dantenų ligas išprovokuoja apnašos – maisto dalelių, nusilupusių ląstelių, bakterijų sluoksnis. Jis nuolat formuojasi ir kaupiasi ant dantų. Net ir gera kasdienė dantų priežiūra neužtikrina idealaus apnašų pašalinimo, todėl ilgainiui jos kaupiasi ne tik mums matomose vietose, bet ir po dantenomis. Tuomet apnašos mineralizuojasi į dantų akmenis. Kraujuojančios, paburkusios ir skausmingos dantenos gali įspėti apie gingvitą, o šis negydomas komplikuotis į sunkesnę ligą  – periodontitą, kuris plisdamas į gilesnius audinius gali lemti dantų netekimą.

Periodontito namų sąlygomis išgydyti nepavyks, tad būtina kreiptis į gydytoją odontologą, kuris priklausomai nuo ligos stadijos paskiria nechirurginį arba chirurginį gydymą.

Periodontologija

Kam reikalingas gydymas?

Rekomenduojama nieko nelaukti, atvykti konsultacijai pastebėjus pirmuosius neraminančius simptomus: dantenų patinimą, kraujavimą, nemalonų kvapą ir pačių dantų jautrumą. Dar labiau sunerimti vertėtų pastebėjus apsinuoginusias dantų šaknis, atsiradusius naujus tarpdančius, dantų padėties pasikeitimus ir klibančius dantis.

Kodėl negalima delsti?

Periodontitas pažeidžia visus periodonto audinius – pasireiškia ne tik dantenų uždegimu, bet ir atraminių danties audinių, alveolės kaulo nykimu, bakterinių kišenių susidarymu. Dėl nuolatinio uždegiminio proceso nyksta kaulas aplink dantis, todėl jie pradeda klibėti, o vėliau gresia jų netekimas.

Periodontito gydymo eiga:

Pirminė apžiūra – būklės įvertinimas;

Nechirurginis arba chirurginis gydymas;

Palaikomasis gydymas.

Nechirurginis gydymas – taikomas ligą nustačius anksti. Gydymo metu naikinami ligos sukėlėjai. Kitaip tariant, šalinami minkštieji ir kietieji apnašai, nupoliruojami dantų paviršiai. Profesionalią burnos higieną būtina kartoti kelis kartus kas kelias savaites.

Chirurginis gydymas –  taikomas ligai progresavus, kuomet dantenų kišenių gylis siekia 5-6mm. ir yra reikalingas gilus jų valymas arba taip vadinamoji lopo operacija. Chirurginiu būdu atverčiamos dantenos ir pašalinami po dantenomis giliai esantys akmenys ir infekciniai audiniai, po to datenos aplink dantis yra apsiuvamos. Taip pat, jeigu reikia, priauginama dalis prarasto kaulinio audinio. Kartais pacientui paskiriami antibakteriniai medikamentai.Gydymo sėkmė priklauso ir nuo paciento. Būtina laikytis gydytojo odontologo rekomendacijų – laikytis burnos priežiūros reikalavimų, atsisakyti tam tikrų įpročių ir laiku pasirodyti apžiūroje. Rekomendacijų nepaisymas gali paskatinti ligos atsinaujinimą, kuri dažniausiai progresuoja greičiau, o gydymas tampa sudėtingesniu.

Dažnai užduodami klausimai apie periodontita (paradontozę):

Ar periodontitas paveldimas?

Gerokai didesnę įtaką ligos atsiradimui turi ne paveldimumas, o periodontitą sukeliančios bakterijos, prasti burnos higienos įpročiai.

Ar rūkymas gali paskatinti periodontitą?

Rūkymas nėra pagrindinė ligos priežastis, tačiau svarbu žinoti, jog cigaretėse esančios dervos nusėda ant dantų, todėl greičiau kaupiasi apnašos. Taip pat jos pažeidžia apydančio audinius ir gali prisidėti prie periodontito vystymosi.

Ar reikia kreiptis į medikus, jei nejaučiu skausmo?

Ši liga vystosi pamažu ir neskausmingai, todėl dažnai pastebima jau vėlyvesnėje stadijoje, kuomet pradeda klibėti dantys. Šiai ligai skausmas nėra rodiklis. Pirmieji pokyčiai vyksta dantenose, tad stebėti rekomenduojama jas. Taip pat būtina lankytis pas gydytoją odontologą ne tuomet, kai pajuntamas skausmas, o reguliariai bent kas 6-12 mėn. Apžiūros metu pastebimos nekokybiškos, skilusios plombos ar dantų vainikėliai, kurie yra puiki terpė kauptis maistui ir bakterijoms.

Ar chirurginis periodontito gydymas – skausmingas?

Chirurginis gydymas atliekamas, taikant vietinę nejautrą, todėl pacientas nejaučia jokio skausmo.

Kiek kainuoja paradontozės gydymas ?

Galutinė gydymo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau orientacijai Periodontito gydymas (kiuretažas) 1 danties, 1 kartas 25€; Periodontito gydymas (kiuretažas) pusė žandikaulio, 1 kartas 119€

Kiek galėtų kainuoti būtent Jūsų atveju, kviečiame aptarti nemokamos konsultacijos metu. Jai užsiregistruoti galite pildydami formą puslapio apačioje, klausdami gyvo aptarnavumo programėle puslapio dešinėje ↘, skambindami telefonu +370 60 511511 ar rašydami į labas@baltalape.lt

Konsultacijai registruokitės jau šiandien!

+370 605 11511

populiariausios odontologinės paslaugos

Visi dantys ant keturių implantų

Atkurkite viso žandikaulio trūkstamus dantis ant implantų fiksuotu protezu

Implantai

Patikimas būdas atkurti prarastus pavienius ar keletą dantų. Sustabdykite kaulo tirpimą ir sveikų dantų gedimą

Protezavimas

Iškritusius ar smarkiai nuskilusius dantis atstatysime dantų protezais, taip, kad niekas nė neatskirs

Estetinis plombavimas

Nuskilo, nepatinka dantų spalva ar forma? Visas šias bėdas galime išspręsti estetiniu plombavimu per trumpiausią laiką