Dantų laminatės: Kas tai?

Dantų laminatės – tai plonytės keraminės plokštelės, kurios yra dedamos ant dantų paviršiaus, paslepiant įvairius estetinius trūkumus. Odontologijoje ši procedūra dar kitaip vadinama estetiniu mikroprotezavimu. Laminatės turi panašumų su estetiniu plombavimu, tik danties paviršių dengia ne plomba, o mikro protezas. Pagrindiniai laminačių privalumai – jos nekeičia spalvos, nepraranda blizgesio, tiksliai nusėda ant dantų paviršiaus ir yra tvirtos. Kiekvienam pacientui individualiai galima pritaikyti idealiai tinkančią laminačių formą ir spalvą, o jomis galima dengti vieną, kelis arba visus priekinius dantis.

Dėl natūralios išvaizdos ir ilgalaikiškumo keraminės dantų laminatės yra vienas efektyviausių estetinės odontologijos įrankių, o technologija suteikia galimybes džiaugtis nepriekaištinga šypsena.

Kam reikalinga?

 

Dantis restauruoti laminatėmis rekomenduojama, kai netenkina dantų estetika – yra daug senų, patamsėjusių plombų, dantys praradę natūralią spalvą ir skaidrumą, netenkina forma ar erzina tarpdančiai. Taip pat dantų laminatės – puikus sprendimas, jei dantys yra nuskilę, vizualiai norima paslėpti netiesiai augantį dantį. Dantų estetiką atkurti laminatėmis galima bet kokio amžiaus žmonėms.

 

Sveiki, balti bei gražios formos dantys yra žmogaus vizitinė kortelė, tad teisingai parinktas dantų estetinių trūkumų šalinimo metodas – suteiks ne tik naują išvaizdą, bet ir grąžins pasitikėjimą savimi.

 

Procedūros eiga:

 

Pirminė apžiūra, gydymo plano sudarymas;

 

Dantų paruošimas, laikinų laminačių pritvirtinimas. Prieš protezuojant laminatėmis dantys yra minimaliai nušlifuojami iš priekinio paviršiaus, jeigu reikia ir iš tarpdančių ir gomurinio paviršiaus. Tuomet nuimami atspaudai, „pricementuojamos“ laikinos laminatės.

 

Nuolatinių laminačių „pricementavimas“ prie dantų paviršiaus.

 

Priklausomai nuo dantų laminačių skaičiaus, procedūra trunka nuo 1 iki 3 valandų. Nuolatinės dantų laminatės pagaminamos dantų technikų laboratorijoje maždaug savaitės bėgyje, tačiau net ir šiuo laikotarpiu nereikia jaudintis dėl dantų estetikos. Laikinosios laminatės yra komfortiškos ir atrodo natūraliai.

 

Laminačių nereikia pakartotinai poliruoti ar kažkaip specialiai prižiūrėti, tik privalu kruopščiai laikytis burnos higienos ir kas 6-12 mėn. atlikti profesionalią burnos higieną.

dantu laminatės cementuojamos ant minimaliai šlifuotų dantų

Dantų laminatės sukuria estetiką

Dažnai užduodami klausimai apie dantų laminates:

 

Ar laminatės tinkamos kiekvienam?

 

Reikėtų atminti, jog dantų laminatės yra skirtos estetiniam-funkciniam dantų tobulinimui, o ne esminių dantų ligų gydymui. Laminatės nenaudojamos, kai dantys yra labai pažeisti karieso, likę mažai sveikų sienelių. Tokiais atvejais greičiausiai reikės protezavimo vainikėliais. Taip pat laminatės neištiesins dantų linijos, jeigu ji yra labai kreiva, nes tokiu atveju dantis tektų labai daug šlifuoti. Esant itin kreiviems dantims, geriau rinktis kitą gydymą.

 

Prieš priimant sprendimą, būtina konsultuotis su savo srities profesionalu – gydytoju odontologu.

 

Kokie laminačių privalumai, lyginant su estetiniu plombavimu?

 

Didžiausias privalumas – ilgaamžiškumas. Keramika nekeičia savo išvaizdos, ji nesidažo, todėl tokia, kokia yra pagaminimo dieną, lieka ir po kelerių metų, o estetinį plombavimą kartkartėmis reikia atnaujinti poliruojant.

 

Ar laminatės gali būti dedamos ant implantų?

 

Dantų laminatės tiesiai ant implantų negali būti dedamos, nes implantai yra protezuojami vainikėliais. Tiesa, jei pacientas nori pagražinti savo šypseną ir nenori keisti vainikėlio, tuomet yra galimybė pagaminti laminatę ir ją uždėti ant vainikėlio.

 

Ar procedūra skausminga?

 

Dantų restauravimas laminatėmis nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Tai – viena mažiausiai invazyvių odontologijos procedūrų, o medžiagos, iš kurių yra gaminamos laminatės, puikiai sukimba su danties paviršiumi. Taip pat laminatės yra išties saugus pasirinkimas, nes jas puikiai toleruoja žmogaus organizmas.

 

Kiek kainuoja dantų laminatės?

 

Galutinė gydymo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau orientacijai vieno danties bemetalės laminatės kaina yra nuo 490 €. Kiek galėtų kainuoti būtent Jūsų atveju, kviečiame aptarti nemokamos konsultacijos metu. Jai užsiregistruoti galite pildydami formą puslapio apačioje, klausdami gyvo aptarnavimo programėle puslapio dešinėje ↘, skambindami telefonu +370 60 511511 ar rašydami į labas@baltalape.lt

 

Konsultacijai registruokitės jau šiandien!

+370 605 11511

populiariausios odontologinės paslaugos

Visi dantys ant keturių implantų

Atkurkite viso žandikaulio trūkstamus dantis ant implantų fiksuotu protezu

Implantai

Patikimas būdas atkurti prarastus pavienius ar keletą dantų. Sustabdykite kaulo tirpimą ir sveikų dantų gedimą

Protezavimas

Iškritusius ar smarkiai nuskilusius dantis atstatysime dantų protezais, taip, kad niekas nė neatskirs

Estetinis plombavimas

Nuskilo, nepatinka dantų spalva ar forma? Visas šias bėdas galime išspręsti estetiniu plombavimu per trumpiausią laiką