Dantų implantai. Kas tai?

Dantų implantai yra saugus ir inovatyvus sprendimas, norintiems atstatyti prarastus dantis ir susigrąžinti šypseną, valgymo malonumą ir pasitikėjiką savimi.

Paprastai tariant, dantų implantas – mažas varžtelis, kuris pakeičia trūkstamo danties šaknį, o ant implanto yra prisukamas dirbtinis dantis, vadinamasis vainikėlis. Implantai laiko dirbtinį dantų vainikėlį taip, kaip šaknys laiko dantį savo vietoje. Implantuojant vieną ar kelis dantis, nepažeisti išlieka aplink esantys natūralūs ar restauruoti dantys – jie nėra šlifuojami. Implantai gaminami iš aukščiausios klasės titano, kartais iš cirkonio. Tiek titanas, tiek cirkonis turi unikalią biologinę savybe – suaugti su kaulu.

Implantai pranašesni už išimamus protezus, nes jie nesukelia jokio diskomforto. Protezus reikia specialiai prižiūrėti, jie neatstato pilnai kramtymo funkcijos, o implantais atkuri dantys beveik nesiskiria nuo savų. Jų priežiūra paprasta, kramtymas patogus, o ir iš šalies niekas nepasakytų, jog tai implantuotas dantis.

Kam reikalingi dantų implantai?

Dantų implantacija rekomenduojama žmonėms, kurie yra netekę vieno, kelių ar net visų dantų. Dantų implantais galima atkurti dantį nepriklausomai nuo to, kurioje dalyje jo esate netekę – priekyje, krūminių dantų srityje, viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje.

Kodėl negalima ignoruoti net ir vieno danties netekimo?

Jeigu prarastas dantis laiku nėra pakeičiamas nauju, toje vietoje tirpsta kaulas, ima krypti ir kiti dantys, atsiranda tarpdančiai. Neturint šoninių dantų, kaulas atrofuojasi, įdumba skruostai, formuojasi veido raukšlės. Jei pacientas neturi šoninių dantų, visas kramtymas tenka priekiniams dantims, tad jie daug greičiau susidėvi, nes jiems tenka gerokai didesnis krūvis nei įprastai. Neatstačius trūkstamų dantų kenčia gyvenimo kokybė, emocinė savijauta, pasitikėjimas savimi.

Net ir vieno danties trūkumą reikia kuo skubiau kompensuoti. Šiandien geriausias sprendimas tai padaryti dantų implantais. Jie apsaugo nuo žandikaulio nykimo, sukuria natūralių dantų pojūtį burnoje.

 ir protezuojant Dantų Implantacijos eiga:

• Pirminė apžiūra, gydymo plano sudarymas;

• Implantacija, jei reikalinga laikinas protezavimas;

• Nuolatinių vainikėlių protezavimas ant implantų.

Prieš implantacijos procedūrą gydytojas odontologas konsultuoja pacientą, atliekami rentgenologiniai tyrimai, išsiaiškinama bendra paciento sveikatos būklė. Jei paciento būklė yra tinkama implantavimui, susitariama dėl jos.

Implantacijos dieną įsriegiami dantų implantai, esant reikalui gaminami gražūs, patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys. Laikinų dantų išvaizda mažai skiriasi nuo natūralių dantų, o jie pakeičiami nuolatiniais maždaug po 3-6 mėnesių. Implantas įsriegiamas per 20-60 minučių, tačiau bendra procedūros trukmė priklauso nuo implantuojamų dantų skaičiaus ir taikomo metodo.

Pasibaigus implanto prigijimo laikotarpiui, gydytojas odontologas nuima paciento dantų atspaudus, parenkamas tinkamas nuolatinių dantų atspalvis. Pagaminti dantų vainikėliai, tvirtinami ant implantų. Galima prisukama arba cementuojama konstrukcija. Įprastai specialistai rekomenduoja prisukamą konstrukciją, nes nuolatinį dantį nuo implanto, esant reikalui, galima lengvai nuimti.

Tokiam gydymui nereikalinga narkozė, pakanka vietinio nuskausminimo, kaip ir atliekant įprastas dantų gydymo procedūras.

Odontologijos namuose”Balta lapė” naudojami tik aukšiausios kokybės standartus atitinkantys Megagen, Straumann, Nobel implantai.

Dantų implanto visos sudedamosios dalys

Dantų implantu atkūriamas dantis susideda iš 3 dalių: Implanto, atramos (abatmento) ir karūnėlės

Dažnai užduodami klausimai apie dantų implantaciją:

Ar implantas tikrai prigis?

Dantų implantacija ir gijimas net 98 proc. atvejų būna sėkmingas. Implanto atmetimo reakcija yra itin reta, tačiau galima. Neprigijus implantui jis nemokamai keičiamas kitu, nes tinkamai prižiūriemiems implantams dauguma gamintojų taiko viso gyvenimo garantiją. Dantų implantacija nerekomenduojama nėščiosioms ir nepilnamečiams asmenims, kurių žandikaulis dar nėra susiformavęs.

Ar implantai nesukelia alerginių reakcijų?

Alergija titianui yra itin reta. Tik apie 4% žmonių alergišku metalams yra alergiški titanui. Šiems pacientams rekomenduojami naujos kartos implantai iš cirkonio.

Ką reikėtų žinoti po implantacijos?

Svarbiausia laikytis visų gydytojo nurodymų. Pirmomis dienomis dantis valyti reikia itin atsargiai, naudoti tik minkštą dantų šepetėlį, kruopščiai išskalauti burną. Tai labai svarbu, nes bet kokie likę nešvarumai atveria kelią infekcijoms. Taip pat rekomenduojama dvi valandas po operacijos išvis nevalgyti, o keletą dienų vengti grubaus, kieto ir karšto maisto bei gėrimų. Vertėtų žinoti, jog susilaikymas nuo alkoholio vartojimo ir rūkimo taip pat padės greičiau džiaugtis puikiais gijimo rezultatais.

Ar po dantų implantacijos normalu jausti skausmą?

Pirmomis dienomis normalu jausti diskomfortą: galimas aplinkinių audinių lengvas paburkimas, aptirpimas, maudimas. Tiesa, šie simptomai, laikantis gydytojų rekomendacijų, greitai praeina

Kokia dantų implantacijos kaina?

Nereikėtų išskirti dantų implantacijos, protezavimo ir kitų lydinčių kaštų. Mūsų klinikoje pilnas danties atkūrimas implantuojant ir protezuojant cirkonio vainikėliu kainuoja apie 1299€.  Bendra kaina gali kisti renkantis kitokį nei bazinis dantų implantą, danites karūnėlės medžiagą, esant kaulo priauginimo ar sinuso pakėlimo operacijos poreikiui. Kiek galėtų kainuoti būtent Jūsų atveju, kviečiame aptarti nemokamos konsultacijos metu. Jai užsiregistruoti galite pildydami formą puslapio apačioje, klausdami gyvo aptarnavumo programėle puslapio dešinėje ↘, skambindami telefonu +370 60 511511 ar rašydami į labas@baltalape.lt

Dantų gydymas išsimokėtinai be pabrangimo

Mokėkite tik už paslaugas, ne už lizingą, grąžinkite tiek kiek išleidote per 12 mėnesių.

Sudarant sutartį 12 mėnesių lizingas be pabrangimo:

4 dantų estetinis plombavimas kainuoja 43 eur. per mėnesį

1 danties atkūrimas implantuojant kainuoja 91 eur. per mėnesį

3 dantų atkūrimas ant dviejų implantų kainuoja 218 eur. per mėnesį

Viso žandikaulio dantų atkūrimas ant 4 implantų 342 eur. per mėnesį

Per 2 metus išsimokėkite su 5% palūkanomis:

4 dantų estetinis plombavimas kainuoja 23 eur. per mėnesį

1 danties atkūrimas implantuojant kainuoja 48 eur. per mėnesį

3 dantų atkūrimas ant dviejų implantų kainuoja 109 eur. per mėnesį

Viso žandikaulio dantų atkūrimas ant 4 implantų 179 eur. per mėnesį

Palyginimuose naudojamos mažaiausios konkrečios paslaugos kainos. Sutartis sudaroma klinikos registraturoje (nepamirškite paso ar asmens tapatybės kortelės).

Konsultacijai registruokitės jau šiandien!

+370 605 11511

populiariausios odontologinės paslaugos

Visi dantys ant keturių implantų

Atkurkite viso žandikaulio trūkstamus dantis ant implantų fiksuotu protezu

Implantai

Patikimas būdas atkurti prarastus pavienius ar keletą dantų. Sustabdykite kaulo tirpimą ir sveikų dantų gedimą

Protezavimas

Iškritusius ar smarkiai nuskilusius dantis atstatysime dantų protezais, taip, kad niekas nė neatskirs

Estetinis plombavimas

Nuskilo, nepatinka dantų spalva ar forma? Visas šias bėdas galime išspręsti estetiniu plombavimu per trumpiausią laiką