5 dažniausi blogo burnos kvapo kaltininkai

Blogas burnos kvapas nuo neatmenamų laikų vargino žmones. Anuomet žmogaus burnos kvapas buvo siejamas net su jo siela. Nors šiandien tokių postringavimų jau neišgirsime, tačiau problema vis dar opi. Dėl nemalonių kvapų puokštės, sklindančios iš burnos, žmonės įsivaro nemenkus kompleksus – bijo per arti prieiti prie kito žmogaus, laisvai kalbėti, šypsotis ar juoktis. Manoma, kad kone kas antras pasaulio gyventojas ieško atsakymo – kodėl atsirado prastas burnos kvapas?

Blogas burnos kvapas kitaip dar vadinamas halitoze. Galimų halitozės priežasčių yra daug – mitybos įpročiai, žarnyno ar kitos ligos, vartojami medikamentai. Tiesa, atsakymo paieškas rekomenduojama pradėti nuo burnos ertmės.

Specifinis maistas

Prastas burnos kvapas gali varginti užvalgius česnakų ar svogūnų. Taip pat nemalonius aromatus gali iššaukti itin daug baltymų ir cukrų turintys produktai. Ne patys geriausi burnos ertmės draugai ir rūgštūs produktai. Specialistų teigimu, reikėtų pamiršti ir alinančias, radikalias dietas, nes mažas angliavandenių kiekis, mažėjant riebalų kiekiui, verčia organizmą gaminti vadinamuosius ketoninius kūnus. O jie įprastai sukelia blogą burnos kvapą. Tiesa, tai trumpalaikiai padariniai, kurie neturėtų kelti didelio galvos skausmo.

Dantenų uždegimai, sugedę dantys

Dantų apnašos sukelia dantenų uždegimus, ėduonį ir puvimo procesus. Net ir mažiausia skylutė dantyje gali kaupti maisto daleles, kurios pagreitins danties gedimo procesą ir taps blogo burnos kvapo šaltiniu. Kraujuojančios dantenos, burnos gleivinės pažeidimai, įskilusi plomba, susidaręs pūlinukas ar sugedę dantys – jūsų atsakymas. Ką daryti? Nedelsiant apsilankyti pas gydytoją odontologą.

Prasta burnos ertmės higiena

Pasitaiko atvejų, kuomet gaivus burnos kvapas nelepina net ir esant sveikiems dantims bei dantenoms. Didelė tikimybė, jog kaltininkai – maisto likučiai, kurie nejučiomis užsilaiko tarpdančiuose, dantenų „kišenėse“ arba prie liežuvio. Burnos temperatūra – idealiai tinka bakterijų dauginimuisi, todėl jų kolonijos pūvančiame maiste auga gana greitai. Išvada – tobulinti burnos ertmės higienos įgūdžius: skalauti burną po kiekvieno valgio, ryte ir vakare kruopščiai dantis valyti ne tik dantų šepetėliu, bet ir tardančių siūlu arba šepetėliu bei pasirūpinti liežuvio higiena. Ir svarbiausia –nepamiršti profesionalios burnos higienos.

Seilių išsiskyrimo sumažėjimas

Seilės tarsi surenka ir pašalina burnoje likusias mažas maisto daleles, kurios priešingu atveju liktų burnos ertmėje ir kauptų bakterijas. Seilių trūkumas leidžia kauptis bakterijoms iš burnoje likusių maisto dalelių ir gamintis lakiesiems sieros junginiams, kurie įvardijami viena dažniausių blogo burnos kvapo priežastimi. Jei juntate nuolatinį burnos sausumą, dienos eigoje gerkite daugiau vandens ir venkite burnos skalavimo skysčių su alkoholiu. Alkoholis sausina burnos ertmę. Kai nėra užtektinai seilių, neįmanoma kovoti su bakterijomis.

Įpročiai

Rūkymas generuoja karštį burnoje, dėl to ji išsausėja ir joje dauginasi bakterijos. Taip padidėja dantenų ligų ir dantų skylių rizika. Taip pat vertėtų riboti ir alkoholio bei kavos vartojimą. Šie gėrimai sukelia dehidrataciją, seilių išsiskyrimo sumažėjimą ir galimybę kauptis bakterijoms.

Konsultacijai registruokitės jau šiandien!

+370 605 11511

populiariausios odontologinės paslaugos

Visi dantys ant keturių implantų

Atkurkite viso žandikaulio trūkstamus dantis ant implantų fiksuotu protezu

Implantai

Patikimas būdas atkurti prarastus pavienius ar keletą dantų. Sustabdykite kaulo tirpimą ir sveikų dantų gedimą

Protezavimas

Iškritusius ar smarkiai nuskilusius dantis atstatysime dantų protezais, taip, kad niekas nė neatskirs

Estetinis plombavimas

Nuskilo, nepatinka dantų spalva ar forma? Visas šias bėdas galime išspręsti estetiniu plombavimu per trumpiausią laiką